Ing. Lucie Dušková, vedoucí dispozice, zodpovědná za metodické vedení všech disponentů WITTE Automotive v Nejdku:

1. Co vám pomohlo s výběrem školy a studijního obor?
Vystudovala jsem střední a vysokou školu se zaměřením na střední podnikání. V době mých studií tento obor bohužel logistické předměty nezahrnoval. Pro logistiku jsem se rozhodla až v praxi, protože ekonomů všeho druhu byl a je na trhu práce nadbytek.

2. Doporučil byste svůj obor mladým lidem?
Rozhodně ano. Logistika je využitelná ve všech oblastech, od průmyslu přes zemědělství až po služby. Správně pochopené a nastavené logistické toky (třeba ve Vaší ledničce) jsou použitelné i v soukromém životě, například v domácnosti.

3. Jak jste hledal práci vy?
Práci jsem hledala přes pracovní agenturu kdekoliv v Karlovarském kraji, ale také v Praze. Nabídka WITTE Automotive v Nejdku mne oslovila a byla pro mne výzvou, jak využít své ekonomické znalosti v novém odvětví (automobilovém průmyslu) a zároveň jak si rozšířit svoje zkušenosti v novém oboru (logistice).

4. Na čem teď pracujete?
Pracuji na projektech optimalizace logistických toků, snížení nákladů a skladových zásob. Jednoduše by se to dalo shrnout: „Rychle a levně k zákazníkovi bez velkých skladových zásob. Rychle a levně od dodavatele do naší výroby zamykacích systémů.“

5. Jaké máte plány do budoucna?
Ráda bych založila rodinu. V současnosti testuji logistiku v praxi při rekonstrukci domu.

Vyhledávání

Aktuality

16.11.2015
Nejlepší lanovku vytvořil tým Motoru Jikov Group

čtěte více

19.10.2015
Nejlepší učni Škody Auto

Koncern Volkswagen udělil 45 nejlepším učňům cenu "Best Apprentice Awar…

čtěte více