Ing. Lucie Dušková, vedoucí dispozice, zodpovědná za metodické vedení všech disponentů WITTE Automotive v Nejdku:

1. Co vám pomohlo s výběrem školy a studijního obor?
Vystudovala jsem střední a vysokou školu se zaměřením na střední podnikání. V době mých studií tento obor bohužel logistické předměty nezahrnoval. Pro logistiku jsem se rozhodla až v praxi, protože ekonomů všeho druhu byl a je na trhu práce nadbytek.

2. Doporučil byste svůj obor mladým lidem?
Rozhodně ano. Logistika je využitelná ve všech oblastech, od průmyslu přes zemědělství až po služby. Správně pochopené a nastavené logistické toky (třeba ve Vaší ledničce) jsou použitelné i v soukromém životě, například v domácnosti.

3. Jak jste hledal práci vy?
Práci jsem hledala přes pracovní agenturu kdekoliv v Karlovarském kraji, ale také v Praze. Nabídka WITTE Automotive v Nejdku mne oslovila a byla pro mne výzvou, jak využít své ekonomické znalosti v novém odvětví (automobilovém průmyslu) a zároveň jak si rozšířit svoje zkušenosti v novém oboru (logistice).

4. Na čem teď pracujete?
Pracuji na projektech optimalizace logistických toků, snížení nákladů a skladových zásob. Jednoduše by se to dalo shrnout: „Rychle a levně k zákazníkovi bez velkých skladových zásob. Rychle a levně od dodavatele do naší výroby zamykacích systémů.“

5. Jaké máte plány do budoucna?
Ráda bych založila rodinu. V současnosti testuji logistiku v praxi při rekonstrukci domu.

Vyhledávání

Aktuality

1.12.2014
Den pro dívky ve ŠKODA AUTO

236 žákyň základních škol se zajímalo o studium te…

čtěte více
22.10.2014
„T-PROFI“ - Talenty pro firmy“ 21.10.2014 - vzdělávání pro praxi

čtěte více